
Ben ik de I in AI? Museum Dr8888
Start het schooljaar met een onvergetelijke ervaring in Museum Dr8888! Duik in de fascinerende wereld van kunst en technologie met twee boeiende tentoonstellingen rond het thema "Mens, Machine en Maatschappij". Laat je verrassen door de innovatieve kunstwerken en ga in gesprek over de rol van AI in kunst.
Want moet een kunstwerk per se door een mens gemaakt zijn om als kunst te gelden? En is een door AI gemaakt kunstwerk nog steeds kunst?
Aan de hand van interactieve opdrachten en diepgaande gesprekken verkennen we deze intrigerende vragen. Leerlingen worden uitgedaagd om kritisch na te denken en hun eigen standpunten te vormen. In het atelier gaan ze vervolgens beeldend aan de slag met het thema, waarbij ze hun creativiteit en verbeeldingskracht kunnen laten zien.
Dit programma wordt aangepast aan de leeftijd en het niveau van de groep en kan worden uitgebreid naar een langer project of lessenserie. Maak van je les een inspirerende en prikkelende ervaring die de culturele bewustwording en creatieve ontwikkeling van leerlingen stimuleert.
informatie
- aug t/m sept 2025
- ISK, PRO, VSO, VMBO, HAVO, VWO, MBO
- Museum Dr8888
- Beeldende kunst







.jpg)
WE DOEN HET SAMEN
Nadrukkelijk zoeken we samenwerking met vakdocenten en collega-instellingen uit Smallingerland en Noord-Nederland. Zo worden de muziek-, dans- en theaterlessen gegeven door gedreven docenten uit de regio en trekken we graag op met professionele gezelschappen uit het noorden. Daarnaast is het mogelijk om via dit educatieprogramma projecten af te nemen bij collega-instellingen in Drachten, zoals Poppodium Iduna en Museum Dr8888. Samen met deze cultuur- en educatiespecialisten maken en presenteren wij zo een kwalitatief en flexibel aanbod voor de scholen en bouwen we aan structureel cultuuronderwijs voor ieder niveau. Het cultuureducatieprogramma is mede tot stand gekomen door samenwerking met o.a.: Poppodium Iduna, Stichting Aerosol, Elzer Educatie, Meeuw jonge theatermakers, Dance Company 058, Het Houten Huis, Duda Paiva Company, Maas theater en Dans, Hatogkroller, Muziek Compleet, De Kleine Regenboog, Muziekopleiding Opmaat, De Verkadefabriek, Museum Dr8888, Drumschool Drachten, Johannes Reijenga, Pianoles Petra Braaksma, Laura van Hal, Het Ministerie van Onverichter Zake, Keunstwurk, One Day Artist, ID Theatre Company, en vele anderen.