
Gastles beeldende kunst
De gastles beeldende kunst biedt leerlingen een interactieve kennismaking met diverse kunstvormen en technieken. Door te experimenteren met materialen zoals collagekunst en 3D-werken, ontwikkelen ze hun creativiteit en kritische denkvaardigheden. De inhoud wordt afgestemd op de behoeften van de klas.
Tijdens deze les worden leerlingen uitgedaagd om actief deel te nemen door te experimenteren met diverse materialen en technieken. Zo kan de gastles zich focussen op 3D- of 2D-werken, collagekunst, keramiek of werken met afvalmaterialen. Leerlingen worden uitgedaagd om na te denken over compositie, kleurgebruik en textuur en wat zij daarmee willen verwoorden. Ze leren hoe ze hun creativiteit kunnen uiten.
De inhoud en het thema van de gastles kunnen in overleg worden afgestemd, zodat deze perfect aansluiten op de specifieke behoeften en interesses van de klas. Hierdoor vormen gastlessen beeldende kunst een waardevolle aanvulling op de reguliere lesstof en thema's. Bovendien worden leerlingen uitgedaagd om op een creatieve manier over bepaalde zaken of processen na te denken, wat hun kritische denkvaardigheden en innovatievermogen versterkt.
informatie
- ISK, PRO, VSO, VMBO, HAVO, VWO, MBO
- Op school of De Lawei
- Beeldende kunst






Durf te dromen! - middenbouw
- Oktober 2025 t/m maart 2026
- Museum Dr8888
- Groep 3-4, Groep 5-6
.jpg)
.jpg)
WE DOEN HET SAMEN
Nadrukkelijk zoeken we samenwerking met vakdocenten en collega-instellingen uit Smallingerland en Noord-Nederland. Zo worden de muziek-, dans- en theaterlessen gegeven door gedreven docenten uit de regio en trekken we graag op met professionele gezelschappen uit het noorden. Daarnaast is het mogelijk om via dit educatieprogramma projecten af te nemen bij collega-instellingen in Drachten, zoals Poppodium Iduna en Museum Dr8888. Samen met deze cultuur- en educatiespecialisten maken en presenteren wij zo een kwalitatief en flexibel aanbod voor de scholen en bouwen we aan structureel cultuuronderwijs voor ieder niveau. Het cultuureducatieprogramma is mede tot stand gekomen door samenwerking met o.a.: Poppodium Iduna, Stichting Aerosol, Elzer Educatie, Meeuw jonge theatermakers, Dance Company 058, Het Houten Huis, Duda Paiva Company, Maas theater en Dans, Hatogkroller, Muziek Compleet, De Kleine Regenboog, Muziekopleiding Opmaat, De Verkadefabriek, Museum Dr8888, Drumschool Drachten, Johannes Reijenga, Pianoles Petra Braaksma, Laura van Hal, Het Ministerie van Onverichter Zake, Keunstwurk, One Day Artist, ID Theatre Company, en vele anderen.