Krak en Mik KRIJT
Een krakkemikkige ode aan imperfectie en het maken van fouten. Want ook al is de weg vol hobbels, we komen er wel!
Hallo, ik ben Krak
Ik snak en ik snik
Ik prik en ik prak
Naast mij zit Mik
Hallo, ik ben Mik
Mijn strik zit te strak
Ik wrak en ik wrik
Van de hak op de tak
Deze toegankelijke voorstelling over twee mensen die veel hobbels ervaren op hun weg door het leven, is beeldend en dichtbij. KRIJT gebruikt duidelijke beeldtaal, die ook onervaren theaterpubliek aanspreekt. Het zet kinderen aan tot ontdekken, meevoelen en omdenken van dagelijkse, herkenbare kwesties die aansluiten bij hun belevingswereld. Een echte peuter- en kleutervoorstelling die laat zien dat de weg ergens naartoe soms veel leuker is dan het doel op zich. En met de enorme prestatiedruk die jonge kinderen in deze tijd wordt opgelegd, is het goed ze bij te brengen dat de lol van het leren juist zit in fouten maken.
Deze activiteit sluit aan bij de volgende doelen binnen de leerlijnen kunst & cultuur (nieuwe SLO-conceptkerndoelen):
• Leerlingen beleven een beeldende theatervoorstelling die aansluit bij hun eigen gevoelens en belevingswereld.
• Leerlingen ontdekken dat verhalen verteld kunnen worden met spel, beweging, beeld en rijmende taal.
• Leerlingen gebruiken hun verbeelding om betekenis te geven aan wat zij zien, zoals struikelen, proberen en opnieuw beginnen.
• Leerlingen herkennen emoties en ervaringen zoals onzeker zijn, fouten maken en plezier beleven aan het oefenen.
• Leerlingen ervaren dat kunst kan helpen om te ontdekken dat fouten maken erbij hoort en dat iedereen op zijn eigen manier leert en groeit.
informatie
- 9 oktober 2027
- Groep 1-2, Groep 3-4
- De Lawei
- Theater
WE DOEN HET SAMEN
Nadrukkelijk zoeken we samenwerking met vakdocenten en collega-instellingen uit Smallingerland en Noord-Nederland. Zo worden de muziek-, dans- en theaterlessen gegeven door gedreven docenten uit de regio en trekken we graag op met professionele gezelschappen uit het noorden. Daarnaast is het mogelijk om via dit educatieprogramma projecten af te nemen bij collega-instellingen in Drachten, zoals Poppodium Iduna en Museum Dr8888. Samen met deze cultuur- en educatiespecialisten maken en presenteren wij zo een kwalitatief en flexibel aanbod voor de scholen en bouwen we aan structureel cultuuronderwijs voor ieder niveau. Het cultuureducatieprogramma is mede tot stand gekomen door samenwerking met o.a.: Poppodium Iduna, Stichting Aerosol, Elzer Educatie, Meeuw jonge theatermakers, Dance Company 058, Het Houten Huis, Duda Paiva Company, Maas theater en Dans, Hatogkroller, Muziek Compleet, De Kleine Regenboog, Muziekopleiding Opmaat, De Verkadefabriek, Museum Dr8888, Drumschool Drachten, Johannes Reijenga, Pianoles Petra Braaksma, Laura van Hal, Het Ministerie van Onverichter Zake, Keunstwurk, One Day Artist, ID Theatre Company, en vele anderen.