Projecten

Orkest in de klas

Tijdens Orkest in de Klas ontdekken leerlingen hun muzikale talent. Ze leren een blaasinstrument bespelen en schitteren op het podium van De Lawei in een slotconcert. Samen muziek maken, dat is leuk én leerzaam! 

Samen muziek maken versterkt het concentratievermogen, bevordert begrip voor elkaar en stimuleert samenwerking. Het is een geweldige manier om creativiteit en muzikaliteit te ontwikkelen.  Tijdens vijf inspirerende lessen leren kinderen alles over instrumentbeheersing, blaastechniek, bladmuziek lezen en samenspel. Plezier maken staat centraal. Vakdocenten geven de lessen en begeleiden de klas ook bij de spectaculaire afsluiting: een optreden op het grote podium van De Lawei. Kinderen die na dit project muziek willen blijven maken, kunnen dit eenvoudig doen bij een van de vele muziekverenigingen in Smallingerland.


Deze activiteit sluit aan bij de volgende doelen binnen de leerlijnen kunst & cultuur (nieuwe SLO-conceptkerndoelen):
•    Leerlingen maken kennis met verschillende blaasinstrumenten en ervaren hoe muziek ontstaat door samenspel.
•    Leerlingen experimenteren met klank, ritme en techniek tijdens het bespelen van een instrument.
•    Leerlingen leren luisteren naar zichzelf en anderen en stemmen hun spel af binnen een groep.
•    Leerlingen geven woorden aan hun muzikale ervaringen en ontdekken hoe samen muziek maken werkt.
•    Leerlingen ervaren hoe muziek maken bijdraagt aan plezier, concentratie, samenwerking en zelfvertrouwen.
 

Plaats op mijn verlanglijst Toegevoegd aan verlanglijst

informatie

  • In overleg
  • Groep 5-6
  • Op school en De Lawei
  • Muziek

WE DOEN HET SAMEN

Nadrukkelijk zoeken we samenwerking met vakdocenten en collega-instellingen uit Smallingerland en Noord-Nederland. Zo worden de muziek-, dans- en theaterlessen gegeven door gedreven docenten uit de regio en trekken we graag op met professionele gezelschappen uit het noorden. Daarnaast is het mogelijk om via dit educatieprogramma projecten af te nemen bij collega-instellingen in Drachten, zoals Poppodium Iduna en Museum Dr8888. Samen met deze cultuur- en educatiespecialisten maken en presenteren wij zo een kwalitatief en flexibel aanbod voor de scholen en bouwen we aan structureel cultuuronderwijs voor ieder niveau. Het cultuureducatieprogramma is mede tot stand gekomen door samenwerking met o.a.: Poppodium Iduna, Stichting Aerosol, Elzer Educatie, Meeuw jonge theatermakers, Dance Company 058, Het Houten Huis, Duda Paiva Company, Maas theater en Dans, Hatogkroller, Muziek Compleet, De Kleine Regenboog, Muziekopleiding Opmaat, De Verkadefabriek, Museum Dr8888, Drumschool Drachten, Johannes Reijenga, Pianoles Petra Braaksma, Laura van Hal, Het Ministerie van Onverichter Zake, Keunstwurk, One Day Artist, ID Theatre Company, en vele anderen.

Educatieprogramma Museum Dr8888

Het eductieprogramma van Museum Dr8888 is ook voor schooljaar 2021-2022 te boeken in samenwerking met De Lawei. Neem contact op via educatie@lawei.nl
 

Bekijk hier het hele programma

 

Kultuuredukaasje mei kwaliteit

KEK – oftewel Kultuur Edukaasje mei Kwaliteit - is een regeling die kwaliteit van cultuuronderwijs vergroot en zorgt dat het wordt geborgd in het curriculum van de school. Vanaf kalenderjaar 2019 kunnen basisscholen in Fryslân bij KEK2 een aanvraag doen voor een KEK-impuls.  Deze financiële impuls is bedoeld voor een creatief partnerschap tussen een school of scholen en een vakdocent of kunstenaar. Centraal in het traject staat een onderzoeksvraag. Neem voor meer informatie en mogelijkheden contact op met De Lawei.

CONTACT

Méér muziek in de klas lokaal Fryslân

Op 20 september 2018 is het Meer Muziek in de Klas Lokaal Fryslân convenant getekend door het onderwijs, cultuuraanbieders,
amateurverenigingen, poppodia, gemeentes en de Provincie Fryslân. Al deze partijen hebben een handtekening gezet om samen het
muziekonderwijs in Fryslân duurzaam te verankeren. Leer meer via onderstaande knop.

MEER

  • Educatieprogramma Museum Dr8888

    Lees verder
  • KEK2 - Kultuuredukaasje mei kwaliteit

    Lees verder
  • Méér muziek in de klas lokaal Fryslân

    Lees verder

Dankzij DE WORKSHOPS VAN
DE LAWEI, Doe ik nu aan theater!

Lees mijn verhaal

Binnenkort
in de lawei...

Schouwburg De Lawei Laweiplein 1, 9203 KL Drachten - Postbus 31, 9200 AA Drachten - email

Bewaar al je favoriete activiteiten handig met dit verlanglijstje